دانلود پاورپوینت سازمان های مجازی و شبدری و چابک در مباحث تئوری های مدیریت پیشرفته جهت رشته مدیریت در قالب 38 اسلاید و با فرمت pptx به صورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


از اواخر دهه 1980 تا اواسط دهه 1990 در پی تحولات گسترده اقتصادی و سیاسی در سرتاسر جهان، تلاشها و اقدامات زیادی برای شناخت ریشه ها و عوامل موثر بر نظام های جدید در کسب و کار جهانی به مرحله عمل در آمده‌است. ایالات متحده امریکا برای نخستین بار، وقتی که رکود چشمگیری را در سهم کسب وکار جهانی به ویژه در عرصه تولید (که با رقابتهای جدیدی از سوی آسیا و اروپا روبه‌رو شده بود) به چشم دید، سکان رهبری این نهضت را در دست گرفت. در سال 1991 گروهی از متخصصان صنعتی مشاهده كردند كه نرخ افزایش تغییرات در محیط تجاری از توانایی‌های سازمان‌های تولیدی سنتی در جهت تطبیق و سازگاری با آن سریعتر و شتابان تر است.

 

 

 

این سازمانها در استفاده از مزایای فرصتهایی كه برای آنها ارائه می‌شد ناتوان بودند و این ناتوانی در تطبیق با شرایط تغییر ممكن بود در بلندمدت باعث ورشكستگی و ناکامی‌شان شود.دانشگاه لی‌های با حمایت مالی نیروی دریایی ایالات متحده آمریكا به همراه مؤسسه یاكوكا، مطالعاتی بر روی 13 سازمان تولید كننده بزرگی مانند جنرال موتور، جنرال الكتریك، آی. بی. ام، تگزاس اینستریومنت و ... انجام دادند. هدف از این مطالعه، اگر سازمانهای آمریكایی نتوانند به سمت تولید چابك حركت كنند، استاندارد زندگی در این كشور با خطر جدی مواجه خواهد شد بنابراین برای نخستین بار، پارادایمی جدید در گزارشی كه عنوانش استراتژی بنگاه‌های تولیدی در قرن بیست و یكم دیدگاه متخصصان صنعتی بود منتشر و به همگان معرفی شد بلافاصله، عبارت تولید چابك به طور مشترك با انتشار این گزارش مورد استفاده عموم قرار رفت .

 

 

 

فهرست مطالب
مقدمه
نمودار تغییرات تئوریهای تولید
تغییرات تئوریهای تولید
نیاز به چابکی در مدیریت سازمان
تعریف سازمان چابك
تعریف سازمان چابك به طور خلاصه  
مزایا حاصل از بهبود و افزایش سطح چابکی سازمانی
قابلیت‌های کلیدی چابکی در سازمان
مضامین کلیدی در مفهوم چابكی
مدیریت شایستگی‌‌های کلیدی
قابلیت تجدید ساختار
سازمان دانش‌محور
سازمان مجازی 
چرا مجازی ؟
عصر مجازی یا موج چهارم چیست ؟
تفاوت سازمان مجازی و اداره مجازی  
نمایش پیوستاری انواع ادارات مجازی 
مفهوم سازمان مجازی 
ویژگیهای سازمان مجازی 
نمایش پیوستاری انواع سازمان مجازی 
و...