دانلود پاورپوينت فلسفه حجاب جهت رشته روانشناسی قالب 36 اسلايد و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش

 

 


شخصيت و ارزش وجودي انسان به آن چيزهايي است كه به وجود او هستي مي بخشند و ابعاد هستي او را افزايش مي دهند. علم،عقل،درك و فهم،شعور،تقوي،ايمان،هدايت،اختراع،حياء،اخلاق،حجاب،و همه آن چه را كه انسان آن را جزو دارایي هاي خود مي شمارد و مي تواند بگويد : « آن را دارم » همگي ابعاد وجودي و هستي او هستند كه شخصيت وي را تشخيص مي دهند ، هر چه كميت و كيفيت اين دارايي ها بيشتر باشند ، هستي انسان وسيع تر و شخصيت او با عظمت تر و گسترده تر است . لزوم پوشيدگي زن در برابر مرد بيگانه يكي از مسائل مهم اسلامي است . در خود قرآن كريم درباره اين مطلب تصريح شده است . عليهذا در اصل مطلب از جنبه اسلامي نمي توان ترديد كرد.پوشيدن زن خود يكي از مظاهر لزوم ميان مردان و زنان است.

 

 


«مرحبا به زنان انصار : همين كه سوره نور نازل شد ، يك نفر از آنان ديده نشد كه مانند سابق بيرون بيايد ، سر خود را با روسري هاي مشكي مي پوشاندند ، گويي كلاغ روي سرشان نشسته است.» (سوره نور/ 31)
آيه اي كه معترض حدود پوشش است آيه 31 سوره نور است كه يك حقيقت جاوداني از آن منتج مي شود
«زن بايد آن چنان در ميان مردم رفت و آمد كند كه علائم عفاف و وقار و سنگيني و پاكي از آن هويدا باشد و با اين صفت شناخته شود.»
آن چه مسلم است اين است كه حجاب امري است كه رعايت آن بر مسلمان واجب است و از قبل از اسلام نيز وجود داشته است و اسلام ، متكبر آن نيست بلكه حدود و قوانين آن را تعيين نموده است.

 

 

 

آن چه مسلم  است اين است كه قبل از اسلام حجاب در جهان وجود داشته است و اسلام متكبر آن نيست .بدون شك ، آفرينش لباس و پوشش به تناسب ويژگي هاي روحي و جسمي بشر و روي آوردن فطري انسان به آن ،يكي از نعمت هاي بي دليل خداوند محسوب مي شود .قرآن كريم در مورد آفرينش لباس چنين مي فرمايد :
«اي فرزند آدم! براي شما لباسي فرو فرستاديم كه اندام شما را مي پوشاند و مايه زينت شما است و لباس تقوا كه بهتر است.اين آيات خداوند است ،باشد كه متذكّر و پند بگيرند .(تفسير مجمع البيان )
برخي مفسّران نزول لباس را چنين تفسير كرده اند كه خداوند با فرو فرستادن باران ، بوته  هاي پنبه را از زمين مي روياند و چهار پايان را مي پروراند تا آدميان خود را بپوشانند و از سوي ديگر خود را بيارايند و زينت نمايند .

 

 

 

فهرست مطالب
مقدمه
عاشيه زنان انصار را چنين ستايش مي كرد
اهميت موضوع
 دورانت  در كتاب تاریخ تمدن  (ترجمه فارسي ) چنين مي نويسد
در باب مصونيت زنان مسلمان در قرآن آمده است
در سخنان حجه السلام قرائتي آمده است
روان شناسي پوشش
لزوم پوشيدگي
بالا بردن ارزش
ويل دورانت مي گويد
حجاب نشانه عفاف
شهيد مطهري (ره) مي نويسد
ارزش پوشش و حجاب از ديدگاه اسلام
جايگاه زن در انقلاب اسلامي
نقش دختران مسلمان در مقابله با فرهنگ غرب
عوامل و راه هاي گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه
آثار سوء و منفي بد حجابي و بي حجابي
بر هم خوردن امنيت دختران
افزایش طلاق و کاهش ازدواج
فهرست مناب